Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zatrzymano dyrektorów wszystkich białoruskich cukrowni

Autor: PAP

Dodano: 28-01-2020 07:11

O zatrzymaniu dyrektorów wszystkich czterech białoruskich cukrowni poinformowały wczoraj  niezależne białoruskie media. Władze nie komentują tych doniesień.

 

Ani jeden z dyrektorów cukrowni na Białorusi nie pojawił się w poniedziałek w pracy - podaje Polska Agencja Prasowa. Sprawy nie komentuje żadna oficjalna struktura na Białorusi. Informacje o zatrzymaniu dyrektorów wszystkich cukrowni podały niezależne portale, powołując się na anonimowe źródła.


"Różne źródła informują o zatrzymaniu dyrektorów wszystkich białoruskich cukrowni" - napisały Naviny.by. Z kolei portal TUT.by sprawdził, że żaden nie pojawił się w poniedziałek w pracy, a pracownicy zakładów nie potrafią wskazać, gdzie są ich przełożeni; oficjalnie nie komentują sytuacji.

Na Białorusi działają cztery cukrownie - w Horodzieju, Żabince, Skidlu i Słucku.

W czasie weekendu media pisały o nietypowej sytuacji, do której doszło na pokładzie samolotu białoruskich linii lotniczych Bieławia (Belavia) na trasie Mińsk-Monachium, który w piątek nagle zawrócił w okolicach Wrocławia, a następnie wylądował w Grodnie. Według relacji świadków kilka osób lecących tym rejsem wywołano po nazwisku, a następnie wyprowadzono. Media twierdzą, że wśród nich byli Michał Krysztapowicz, dyrektor cukrowni w Horodzieju, oraz Mikałaj Prudnik, dyrektor zakładów w Słucku.

Powołując się na lokalne media oraz informacje jednego z blogerów, portal Naviny.by twierdzi, że w domu Prudnika odbyła się rewizja, dyrektorzy zakładów w Żabince i w Słucku prawdopodobnie również zostali zatrzymani.

Sprawy nie komentują oficjalnie ani zrzeszenie producentów cukru Białoruska Kompania Cukrowa, ani Komitet Bezpieczeństwa Państwowego, ani Komitet Śledczy. Nie ma oficjalnych komentarzy także w sprawie piątkowego incydentu na pokładzie samolotu Bieławii z Mińska do Monachium.

 

×