Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Targi Ferma 2020 rozpoczęte!

Autor: Anna Tobojka

Dodano: 14-02-2020 10:00

Ponad 200 wystawców krajowych i zagranicznych przez trzy najbliższe dni będzie prezentować szeroką gamę towarów i usług niezbędnych w chowie i hodowli zwierząt, w ramach XX Międzynarodowych Targów Ferma Bydła oraz XXIII Międzynarodowych Targów Ferma Świń i Drobiu w Łodzi.

Prezentowana przez około 220 wystawców oferta dotyczy praktycznie każdego aspektu chowu i hodowli zwierząt, od żywienia, w tym systemów zadawania pasz, przez roboty udojowe, genetykę zwierząt oraz wyposażenie budynków inwentarskich, po maszyny niezbędne w gospodarstwie.

Przewidywana przez organizatora liczba zwiedzających to ponad 30 000 hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski. Jest to interesujące wydarzenie dla całej branży.

W trakcie trzech dni targowych zapraszamy na stoisko redakcji Farmera, stoisko D15 Hala EXPO. 

Poza możliwością zapoznania się z ofertami wystawców, odwiedzający mają możliwość uczestnictwa w wykładach, w ramach konferencji naukowo-technicznej, prowadzonych przez wybitnych naukowców i praktyków. W czasie tegorocznych targów przewidziane są 33 referaty moderowane m.in. przez prof. Z. Kowalskiego, prof. Z. Pejsaka, P. Lisieckiego prezesa zarządu KIPDiP, oraz szczególnie istotny dla hodowców bydła panel dyskusyjny prowadzony przez dr. Ryszarda Kujawiak i Martina Ziaję pt. „Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? - fakty i mity“.

Odwiedzający targi będą mogli również wziąć udział w dwóch debatach. Pierwsza debata zorganizowana będzie przez Krajową Izbę Producentów Drobiu i Pasz, pt. „Nadprodukcja jaj w Polsce, przyszłość chowu klatkowego, masowe >ualternatywnianie< ferm, rosnące wymagania handlu nowoczesnego”, zaś w sobotę będzie miała miejsce debata Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat wyzwań polskiego rolnictwa w obliczu Wspólnej Polityki Rolnej UE, na której obecność zapowiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Interesującym punktem targów jest dostępna po raz trzeci Strefa Wiedzy, przygotowana wspólnie z firmą Sano, gdzie specjaliści, odpowiedzialni za poszczególne grupy zwierząt, służą swoją wiedzą i doświadczeniem wszystkim, którzy zechcą skonsultować z nimi swoje dokonania w hodowli.

Przewidziany jest również jest konkurs, w którym przybyli hodowcy mają szansę każdego dnia wygrać laptopy i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców.

Zapraszamy do Łodzi, do Hal EXPO oraz MOSiR w dniach 14 - 16 lutego 2020!

×