Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Spawarka na baterie?

Autor:

Dodano:

Awaria na polu w postaci złamanego, urwanego czy pękniętego elementu nie musi oznaczać potrzeby zjazdu do gospodarstwa aby dokonać niezbędnej naprawy. Są już bowiem spawarki, które mogą pracować tam gdzie nie ma dostępu do źródła prądu.

Firma Fronius oferuje dwa rodzaje spawarek z zasilaniem akumulatorowym. Model Accu Pocket 150 /400 umożliwia spawanie elektrodowe. W tej wersji urządzenie waży 11 kg. Na jednym akumulatorze można zużyć do 8 elektrod 3,25 mm lub do 18 o średnicy 2,5 mm. Wbudowany akumulator umożliwia również pracę przy zasilaniu zewnętrznym niskiej mocy rzedu 2 kVA.

Natomiast model Accu Pocket 150/400 TIG jak sama nazwa wskazuje pozwala na spawanie metodą TIG. Masa urządzenia wynosi zaledwie 10,9 kg. Na jednym ładowaniu akumulatora można wykonać do 160cm spoiny o wymiarze 2mm.

Accu Pocket TIG ma funkcję przełączania pomiędzy 2, a 4 taktowym trybem spawania, co ułatwia spawanie cienkich blach. Posiada także funkcję impulsową TIG co pozwala na lepsze wypełnienie szczelin i ładniejszy wygląd spoiny ( można nim także wykonać charakterystyczny spaw tzw. łuskę). Urządzenie w wersji TIG jest także wyposażone w zintegrowany zawór elektromagnetyczny gazu. który zapewnia optymalną ilość gazu osłonowego podczas spawania. 

×