Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sprzedaż zakładu Ursusa w Opalenicy. Dlaczego Trioliet?

Autor:

Dodano:

Jak już podawaliśmy, 28 lutego Ursus sprzedał zakład w Opalenicy producentowi wozów paszowych - firmie Trioliet. Jej zakup przez holenderskie przedsiębiorstwo nie był przypadkowy, bowiem właśnie tam produkowane były ważne podzespoły do jego maszyn.

Pod koniec lutego na podstawie umowy sprzedaży Trioliet Polska Sp. z o.o. zakupiła od Ursusa zakład w położonej na zachód od Poznania Opalenicy za kwotę 6 mln zł wraz z linią i środkami do produkcji. Ta strategiczna decyzja dziwić nikogo nie powinna; najwidoczniej wobec problemów polskiego producenta holenderska firma postanowiła zabezpieczyć w ten sposób własne interesy. Wyobraźmy sobie, na jakie natknęłaby się problemy, gdyby, hipotetycznie, zakład został np. zajęty w ramach egzekucji komorniczej. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym firmy, "Trioliet przejmuje fabrykę polskiego producenta ciągników i maszyn rolniczych Ursus w Opalenicy. Ursus zaopatruje producenta mieszalników pasz w Oldenzaal w ramy i inne elementy od ponad 25 lat. Od 1 marca 2020 r. Trioliet jest nowym właścicielem firmy, która będzie kontynuować działalność jako Trioliet Polska."

Po czym producent podaje powody tej decyzji: "Głównym powodem przejęcia jest usprawnienie procesu logistycznego Trioliet, umożliwiając dalszy rozwój. Oznacza to, że przejęcie jest strategicznym krokiem dla Trioliet. Przejęcie obejmuje kilka hal produkcyjnych o łącznej powierzchni około 15 000 m2 na działce o powierzchni ponad siedmiu hektarów, maszyn i instalacji produkcyjnych oraz całej siły roboczej, około 85 pracowników.

W komunikacie poinformowano także, że obecny dyrektor Ursus Opalenica, Krzysztof Kanduła, pozostanie na stanowisku menedżera w Trioliet Polska.

Co istotne, Trioliet prawdopodobnie nie spocznie na laurach; w planach ma m.in. rozwój opalenickiej fabryki, co ma przełożyć się na wzrost zatrudnienia. O tym czytamy w dalszej części komunikatu:

"Trioliet zainwestuje w tym roku w poszerzenie oferty sprzętu i planuje budowę nowej hali produkcyjnej w 2021 roku. Przewiduje zatrudnienie dodatkowego personelu w celu zwiększenia mocy produkcyjnych również w ciągu najbliższych kilku lat."   

×