Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Odchwaszczaj z Farmerem

Autor:

Dodano:

Pogoda sprzyja rozwojowi roślin zarówno gatunków uprawnych, jak i chwastów. Przy wątpliwościach, jak odchwaszczać plantacje zachęcamy do sięgnięcia po marcowe wydanie Farmera, w którym tematem numeru jest właśnie odchwaszczanie.

Na polach intensywnie rozwijają się chwasty, średnia dobowa temperatur pozwala na kwitnienie niektórych gatunków, np. kwitną przetaczniki czy gwiazdnica. Ciepła zima sprawiła, że kwitnące chwasty obserwowaliśmy już w końcu stycznia i w lutym.

Uprawy są w prawdzie wyrośnięte, ale również wyrośnięte są chwasty zwłaszcza w plantacjach, w których nie przeprowadzono jesiennego zabiegu odchwaszczania. W takich uprawach chwasty szybko osiągną starsze fazy rozwoju – trudniejsze do zwalczenia i wymagają pełnej dawki herbicydu.

Temat numeru w marcowy wydaniu Farmera poświęcamy odchwaszczaniu. Specjaliści w kilku artykułach podpowiadają, jak zwalczać chwasty na wiosnę w uprawach rzepaku ozimego i zbóż ozimych. Znajdziecie wskazówki, jak pozbyć się chwastów dwuliściennych w rzepaku oraz recepty na chwasty jednoliścienne w rzepaku ozimym.

W odrębnym temacie wskazujemy, jak należy postępować i na co zwrócić uwagę, gdy stawia się prze wszystkim na wiosenne zabiegi odchwaszczania. Plantatorów upraw zbożowych, którzy muszą wykonać poprawki herbicydem zachęcamy do zapoznania się z artykułem o wiosennej korekcie w zbożach.

Zachęcamy do lektury

 

×