Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Stihl: łańcuchowa przecinarka akumulatorowa

Autor:

Dodano:

Coraz częściej użytkownicy szukają przenośnych narzędzi zasilanych akumulatorami. Od niedawna firma Stihl oferuje akumulatorową przecinarkę do drewna GTA 26.

Zasilana akumulatorami przecinarka do drewna Stihl GTA 26, może być wykorzystywana zarówno do przycinania drzew i krzewów w ogrodzie jak i prostych prac stolarskich.

Jest wyposażona w prowadnicę Light o długości 10 cm i łańcuch PM3 1/4". Zarówno wymiana łańcucha tnącego jak i system jego napinania jest tak skonstruowany, że nie wymaga narzędzi. Wystarczy odkręcić zintegrowaną z uchwytem nakrętkę mocującą prowadnicę.

Sama prowadnica i łańcuch zapewniają wysoką dokładność i jakość cięcia. Prowadnica jest wyposażona na całej swej długości w osłonę zapewniającą bezpieczniejszą pracę. Osłona podczas cięcia może odchylić się pod kątem 90 stopni do prowadnicy dzięki czemu nie przeszkadza podczas pracy. 

Przecinarka jest wyposażona w wygodny antypoślizgowy uchwyt o bardzo dobrej ergonomii. Źródłem mocy dla przecinarki jest akumulator litowo-jonowy AS 2,28 Wh i napięciu 11 V. Umożliwia on na jednym ładowaniu odcięcie 40 kawałków sosny o przekroju 5x5 cm.

Przecinarka jest wyposażona w ledowy wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Aby go naładować ładowarka potrzebuje 70 minut. Sugerowana przez producenta cena zestawu zawierającego ładowarkę, akumulator, przecinarkę i torbę do jej przechowywania wynosi 599 zł netto.

×