Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

MRiRW wnioskuje o włączenie mleczarni do Infrastruktury Krytycznej

Autor:

Dodano:

W odpowiedzi na apel organizacji branży mleczarskiej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa prośbę o rozważenie zmiany kryteriów kwalifikujących elementy infrastruktury krytycznej.

Pod koniec marca cztery organizacje z branży mleczarskiej skierowały pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w sprawie zakwalifikowania zakładów przetwórstwa mleka do Infrastruktury Krytycznej. Działanie takie miałoby zagwarantować nieprzerwaną  działalność zakładów przetwórczych niezależnie od środków podejmowanych w walce epidemią.

Wczoraj, 02.04.2020, Mieczysław Mosakowski, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wystosował odpowiedź, w której informuje, że Ministerstwo skierowało prośbę do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) o rozważenie możliwości zmiany kryteriów, w oparciu o które wyłaniane są elementy infrastruktury krytycznej, tak aby zakłady mleczarskie mogłyby zostać zakwalifikowane do IK.

Pozostaje więc czekać na decyzję RCB.

×