Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Służby weterynaryjne pomagają w tworzeniu aplikacji dot. rolniczej sprzedaży bezpośredniej

Autor: PAP

Dodano: 14-04-2020 21:17

Służby weterynaryjne proszą rolników o zgodę na przekazanie ich danych resortowi rolnictwa – pod kątem tworzenia aplikacji mającej promować produkty i działalność związaną z rolniczą sprzedażą bezpośrednią.

Taką informację przekazał w swoim wtorkowym biuletynie urząd miasta Gliwice.

"Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje nad uruchomieniem aplikacji, która ułatwi m.in. rolnikom sprzedaż bezpośrednią produktów. W związku z tym Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gliwicach prosi o wyrażenie zgody na przekazanie MRiR zgromadzonych przez Inspekcję Weterynaryjną danych osobowych" - wskazano w gliwickim biuletynie.

Jak uściślono, "celem aplikacji będzie promocja produktów oraz działalności osób i podmiotów prowadzących sprzedaż bezpośrednią, rolniczy handel detaliczny lub działalność marginalną, lokalną i ograniczoną, a także ułatwienie prowadzenia przez te podmioty działalności handlowej i umożliwienie im reklamy".

Dlatego gliwicki inspektorat weterynarii prosi rolników o wyrażenie zgody na przekazanie MRiR - na potrzeby aplikacji - danych osobowych, będących w posiadaniu organów inspekcji weterynaryjnej, w zakresie, w jakim wchodzą one w skład rejestrów wymienionych w art. 20. ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego.

W razie chęci wyrażenia takiej zgody, gliwicki PIW prosi o przekazanie do 24 kwietnia br. opublikowanego na jego stronie piw-gliwice.pl podpisanego załącznika - na zamieszczony tam również adres pocztowy lub poczty elektronicznej. Szczegółową informację, a także podstawy prawne i materiały pomocnicze opublikowano na stronie inspektoratu.

×