Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Łódzkie: Od soboty czynny skansen w Maurzycach niedaleko Łowicza

Autor: PAP

Dodano: 11-05-2020 09:12

W sobotę otwarto skansen w podłowickiej miejscowosci Maurzyce (woj. łódzkie). Zwiedzających obowiązują specjalne rygory sanitarne - poinformowano na stronie internetowej łowickiego muzeum.

Pierwsi turyści przyjechali do skansenu w sobotę przed południem. Łowicki Park Etnograficzny, czyli skansen w Maurzycach, jest częścią Muzeum w Łowiczu, będącym z kolei, wraz kompleksem Nieborów - Arkadia, placówką Muzeum Narodowego. Skansen w Murzycach położony jest 7 kilometrów od Łowicza.

W skansenie jest ponad 40 zabudowań: chat chłopskich, budynków gospodarczych i innych wiejskich obiektów, z kościołem włącznie, z II połowy XIX wieku i I połowy XX wieku. Obiekt działa od lat 80. ub. wieku.

Zwiedzający replikę dwóch wsi będących odwzorowaniem architektury tzw. Księstwa Łowickiego, czyli części obecnych powiatów łowickiego i skierniewickiego, od soboty podlegają - w związku epidemią - specjalnym przepisom sanitarnym.

Przed wejściem do skansenu należy zdezynfekować ręce, pamiętać o zakryciu nosa i ust oraz utrzymywaniu odstępów pomiędzy zwiedzającymi. Skansen w Maurzycach czynny teraz tylko przez pięć godzin: od 10.00 do 15.00.

O otwarciu całego Muzeum w Łowiczu wraz z tamtejszym mniejszym skansenem, dyrekcja placówki będzie informować na swojej stronie internetowej: muzeumlowicz.pl. 

×