Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Plantator wpadł, bo pielił swoją uprawę nielegalnych konopi

Autor:

Dodano:

Policjanci z Zawiercia zatrzymali na gorącym uczynku właściciela nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Plantator właśnie wyrywał chwasty zagłuszające wzrost nielegalnych roślin.

Za sukcesem śląskich policjantów stoi niewątpliwie szczęśliwy dla nich zbieg okoliczności. Ujawnili bowiem nielegalna uprawę konopi indyjskich, ukrytą w lesie. Zatrzymali również samego plantatora, gdyż ten właśnie doglądał uprawy.

Zdarzenie miało miejsce w lesie koło Łazów pod Zawierciem. Policjanci nakryli właściciela plantacji, gdy ten pielił swoje grządki z konopiami. Na miejscu zabezpieczono 30 nielegalnych roślin. Testy wykazały, że były to konopie inne niż włókniste.

Jak się okazało, 39-latek miał jeszcze przy sobie kilka nowych sadzonek, które zamierzał dosadzić na leśnej grządce. W kieszeni miał również preparat na mszyce, by ochronić swoje rośliny przed szkodnikami.

Niestety, funkcjonariusze zniweczyli jego ogrodnicze hobby. Właściciel uprawy usłyszał już prokuratorskie zarzuty i przyznał się do nielegalnej uprawy. Mieszkaniec Zawiercia został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

×