Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Podrzucili chemiczne odpady na polnej drodze

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 03-06-2020 13:14

Policjanci z Trzebnicy na Dolnym Śląsku ujęli dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy wywieźli w pola i porzucili kilkadziesiąt zbiorników z toksycznymi chemikaliami.

Dzięki zawiadomieniu od przypadkowego świadka, policjantom udało się ustalić i zatrzymać dwóch sprawców, którzy podrzucili tysiące litrów szkodliwych chemikaliów przy polnej drodze pod Trzebnicą.

Jak informuje portal OleśnicaNaszeMiasto.pl, zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu oleśnickiego w wieku 35 i 37 lat. Mężczyźni pod osłoną nocy wywieźli i podrzucili na łące i drodze pod miastem 26 zbiorników o pojemności 1000 litrów, zawierające niebezpieczne odpady. Pojemniki zawierały substancje ropopochodne i inne toksyczne chemikalia.

Służby powiadomił o fakcie przypadkowy świadek. Na miejscu pojawili się policjanci, strażacy, w tym jednostka ratownictwa chemicznego, oraz inspektorzy ochrony środowiska. Okazało się, że porzucone zbiorniki są nieszczelne i do gleby wyciekają toksyczne substancje. Strażacy musieli zabezpieczyć teren przed skażeniem.

Dzięki zdobytym informacjom policja szybko namierzyła sprawców. Obaj zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty przewożenia oraz składowania chemicznych odpadów w sposób zagrażający życiu i zdrowiu człowieka oraz środowisku. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

×