Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sytuacja we wsi Kaniów opanowana. Niebawem wypłata środków klęskowych

Autor:

Dodano:

Sytuacja we wsi Kaniów jest trudna, ale opanowana; na miejscu powołano sztab kryzysowy na czele z wicewojewodą, niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych przez wojewodę śląskiego - poinformował w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Ponad 20 dachów zostało uszkodzonych wskutek przejścia trąby powietrznej w rejonie miejscowości Kaniów w gminie Bestwina (powiat bielski). Na razie nie ma informacji, by ktoś miał doznać obrażeń, część mieszkańców ewakuowała się samodzielnie.

Spychalski poinformował, że przedstawiciele Pałacu Prezydenckiego odbyli rozmowę na ten temat z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

"Sytuacja we wsi Kaniów jest trudna, ale opanowana. Na miejscu powołano sztab kryzysowy na czele z wicewojewodą. Niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych przez wojewodę. Będzie oferowana także dalsza niezbędna pomoc" - napisał na Twitterze rzecznik prezydenta.

Jak przekazała w niedzielę rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska, burza z trąbą powietrzną przeszła przez okolice Kaniowa po godz. 14. Następnie mieszkańcy zaczęli zgłaszać uszkodzenia, głównie dachów w budynkach mieszkalnych.

Z informacji Gołębiowskiej na godz. 16 wynika, że zgłoszono 19 uszkodzeń dachów na budynkach mieszkalnych i 2 na budynkach gospodarczych. Zerwany został jeden dach z budynku mieszkalnego; jeden budynek ma uszkodzone ściany szczytowe. "Tam mieszkańcy ewakuowali się sami" - zaznaczyła rzeczniczka. 

×