Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 3 i 4 lipca

Autor: PAP

Dodano: 03-07-2020 09:21

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Skandynawią, Ukrainą oraz w rejonie Islandii wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad Zatoki Fińskiej. Na południu i wschodzie zaznacza się strefa falującego frontu atmosferycznego. Pozostajemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego, tylko nad dzielnice zachodnie napłynie w piątek nieco chłodniejsza i suchsza masa powietrza.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza na wschodzie kraju, duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na zachodzie gdzieniegdzie możliwe słabe burze, w pozostałej części kraju burze, na wschodnich krańcach możliwe burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm w dzielnicach wschodnich. Temperatura maksymalna od 22°C na zachodzie do 26 st. C na południowym wschodzie, chłodniej w dolinach górskich i nad morzem: od 18 st. C do 21 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na północy, wschodzie i lokalnie w centrum kraju przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C, w kotlinach sudeckich około 10 st. C. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem także umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami na północy i wschodzie oraz w Karpatach przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22 st. C na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku, nad morzem około 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich i północnych.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. Prognozowana suma opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna około 24 st. C. Wiatr początkowo słaby, zmienny, potem umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. 

×