Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sytuacja na rynku tuczników poprawia się!

Autor:

Dodano:

Po raz pierwszy od wielu tygodni z rynku tuczników płyną dobre wieści. W ciągu ostatnich siedmiu dni zaobserwowaliśmy bowiem spory wzrost cen świń rzeźnych.

Po fali dużych obniżek cen, która na rynku wieprzowiny trwała praktycznie od połowy kwietnia, wreszcie mamy powody do delikatnego optymizmu. Ostatnie siedem dni przyniosło bowiem w krajowych skupach duże podwyżki cen żywca wieprzowego. 

Według danych z naszej redakcyjnej sondy za żywiec wieprzowy pierwszej klasy krajowe skupy płacą obecnie średnio 4,80 zł netto za kilogram. W porównaniu z minionym tygodniem oznacza to wzrost rzędu 65 groszy. Ceny żywca wahają się w granicach 4,40 - 5,50 zł netto za kilogram. 

Podobny, choć nieco mniejszy wzrost cen odnotowaliśmy w przypadku świń sprzedawanych w wadze bitej ciepłej: na dzień dzisiejszy średnia cena półtusz w klasie E wynosi w naszym kraju 6,17 zł netto za kilogram, co oznacza, że od zeszłego tygodnia podrożały one o około 55 groszy. Ceny wahają się w granicach 5,60 - 6,50 zł netto za kilogram. 

Mamy nadzieję, że rynek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, i w najbliższym czasie ceny tuczników odbudują się na dobre. 

Sprawdź aktualne notowania rynku tuczników!

×