Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ardanowski: Polska żywność jest najlepsza na świecie

Autor:

Dodano:

Na dzisiejszej konferencji poświęconej promocji polskiego mięsa, jego certyfikacji i znakom jakości, minister Ardanowski podkreślił, że akcja "Kupuj świadomie - Produkt polski" rozwija się w stopniu przekraczającym oczekiwania. Zdaniem ministra nastąpi poważne przewartościowanie podejścia polskich konsumentów do polskiej żywności. Minister zaznaczył również, że polska żywność jest najlepsza na świecie.

Na dzisiejszej konferencji poświęconej promocji polskiego mięsa, tematyce certyfikatów jakości oraz oznaczeniu „Produkt polski” Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wraz z przedstawicielami wybranych organizacji branżowych zachęcali konsumentów do dokonywania świadomych wyborów w czasie kupowania żywności, ze szczególnym uwzględnieniem mięsa.

Minister podkreślił wysoką jakość polskiej wołowiny, która nie ustępuje pola produktom innych producentów tego gatunku mięsa, oraz wyraził nadzieję, że w przyszłości polska wołowina stanie się niedościgłym wzorem dla hodowców na całym świecie. Nie pominął wieprzowiny, którą określił mianem naszego mięsa narodowego, a którą Polacy zawsze się szczycili, ani drobiu, w przypadku którego podkreślił rozwój hodowli mniej popularnych gatunków.

– Mamy w czym wybierać i absolutnie bądźmy przekonani – polska żywność jest najlepsza na świecie – stwierdził minister rolnictwa.

W czasie konferencji podkreślił również, że akcja "Kupuj świadomie - Produkt polski" rozwija się w stopniu przekraczającym oczekiwania. Zdaniem ministra nastąpi poważne przewartościowanie podejścia polskich konsumentów do polskiej żywności.

Minister Ardanowski w swojej wypowiedzi podkreślił, że polska żywność jest żywnością bezpieczną, wysokiej jakości oraz wartą zakupu. Jak stwierdził minister, jeżeli ktoś chce, aby jego zakupy wspierały polską gospodarkę, miejsca pracy i dochody rolników powinien kupować produkty z oznaczeniem „Produkt polski”. Uwadze poszukujących produktów o szczególnej jakości polecił żywności z certyfikatami i znakami jakości.

×