Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wjechał na pole i wysypał na nim śmieci

Autor:

Dodano:

Policjanci ze strzelińskiej komendy we wtorek zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za zostawienie śmieci w polu. Gdy kierowca nielegalnie wysypał z naczepy odpady na pole uprawne, jego ciężarówka osunęło się do rowu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała w środę, że mężczyzna usłyszał już zarzut nieodpowiedniego postępowania z odpadami, za co grozi do 5 lat więzienia.

- Kierowca, mieszkaniec powiatu wrocławskiego przyjechał na pole znajdujące się w obrębie miejscowości Piotrowice w gminie Strzelin i wysypał na nim odpady w postaci zmielonego plastiku oraz metalu. Jednak podczas wykonywania tej czynności, w wyniku niezachowania środków ostrożności, ciągnik siodłowy wraz z naczepą osunął się do rowu, co spowodowało wywrócenie całego składu - powiedziała policjantka.

Policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia wspólnie z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie oraz biegłym sądowym z zakresu ochrony środowiska.

Funkcjonariusze będą jeszcze sprawdzać, czy zatrzymany mężczyzna nie miał na swoim koncie innych nielegalnych wysypisk śmieci.

×