Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Straż Graniczna zlikwidowała rozlewnię nielegalnego alkoholu

Autor:

Dodano:

Rozlewnię nielegalnego alkoholu zlikwidowali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zabezpieczyli łącznie blisko 1,6 tys. litrów - najprawdopodobniej spirytusu - o szacunkowej wartości ponad 110 tys. zł.

Jak poinformowała w poniedziałek rzecznik POSG mjr Katarzyna Zdanowicz, funkcjonariusze z przygranicznej placówki w Bobrownikach alkohol bez polskich znaków akcyzy odkryli w samochodzie i dwóch garażach należących do 41-letniego Polaka, mieszkańca Białegostoku. Mężczyzna został zatrzymany.

"Alkohol był przechowywany w pięciolitrowych plastikowych butelkach. Zabezpieczono także sprzęt służący do rozlewania" - poinformowała mjr Zdanowicz. Na razie nie wiadomo, skąd mógł pochodzić alkohol; w sumie w tych miejscach zabezpieczono 1575 litrów, o łącznej wartości ponad 110 tys. zł.

Zatrzymany białostoczanin przyznał się do posiadania nielegalnego towaru i odpowie za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Na poczet przyszłej kary grzywny zabezpieczono u niego kwotę 11 tys. zł.

×