Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Postaw na korzeń - postaw na ROOTER

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez UPL

Dodano: 14-09-2020 00:00

Fundamentem plonu ozimin jest dobrze rozwinięty system korzeniowy, bez którego nie osiągniemy spektakularnych sukcesów. Aby celować w wysokie plony musimy odpowiednio zaprogramować rośliny i przeprowadzić je przez najtrudniejszy dla nich okres - czyli długą jesień, zimę z przymrozkami i bez okrywy śnieżnej, oraz chłodną i suchą wiosnę.

Jak przejść przez ten stres - taką gwarancję daje nam mocny system korzeniowy, który ma większą masę, sięga głębiej i dalej, a dzięki dodatkowym korzeniom włośnikowym posiada olbrzymią siłę ssącą, która zapewni roślinie większy dostęp do wody i składników pokarmowych.

Aby mobilizować jesienny wzrost upraw ozimych warto zastosować Rooter - preparat aktywujący wzrost i rozwój systemu korzeniowego oraz pobieranie składników mineralnych z gleby. Podstawowym składnikiem jest GA 142 - biologicznie aktywny filtrat z alg Ascophyllum nodosum, wyprodukowany w oparciu o technologię PhysioActivator™. Preparat został również wzbogacony
o składniki mineralne – fosfor (13% m/m) i potas (5% m/m). W kilkudziesięciu doświadczeniach przeprowadzonych od 2010 roku wykazano, że zastosowanie biostymulatora Rooter pozwala zwiększyć masę systemu korzeniowego rzepaku i pszenicy nawet o 20%. Co ważne Rooter nie stymuluje nadmiernego wzrostu wegetatywnego.

Rooter – terminy aplikacji

Wszyscy wiemy, że rzepak programuje plon jesienią – chodzi przede wszystkim o ilość rozgałęzień bocznych, która przekłada się na wyższą liczbę łuszczyn wiosną, a zboża z kolei wykorzystują jesień rozkrzewiając się intensywnie i kodując wyższą ilość źdźbeł produkcyjnych, które dają wyższy plon - dlatego rolnicy stawiają na korzeń i sięgają po ROOTER przekonując się o sile jego działania:

 

 

×