Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 27 i 28 września

Autor:

Dodano:

Jak informuje IMGW, Europa jest pod wpływem licznych ośrodków niżowych z układami frontów atmosferycznych, jedynie na wschodzie oddziałuje wyż sięgający swoim klinem północnej Skandynawii.

Przez Polskę z południowego wschodu na północny zachód przemieszcza się układ niżowy, zaznaczają się również związane z nim fronty atmosferyczne. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim, zdecydowanie cieplejszym na północnym wschodzie kraju.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 987 hPa i dynamicznie rośnie.

W niedzielę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz z opadami deszczu; miejscami na Pomorzu, Lubelszczyźnie i Mazowszu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 10 do 15 st.; cieplej na wybrzeżu, Pomorzu i na północnym wschodzie od 16 do 23 st.; chłodniej w rejonach podgórskich około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie dość silny, w całym kraju porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich a tylko na północnym wschodzie z kierunków południowych i wschodnich.

W nocy na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane oraz gdzieniegdzie przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna na północy i w centrum kraju od 7 do 12 st.; na pozostałym obszarze od 2 do 6 st., ale miejscami w rejonach podgórskich Karpat spadek temperatury do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy i miejscami na południu porywisty, z kierunków południowych. W Tatrach nad ranem wiatr wzmagający się do bardzo silnego, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 11 do 16 st., tylko na wschodzie od 17 do 18 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, gdzieniegdzie porywisty, południowy i wschodni. W Tatrach wiatr początkowo bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, stopniowo słabnący.

 

×