• Mimo że w komunikacie spółka PGG zapewnia, że cała bieżąca produkcja węgla opałowego z kopalń trafia do sklepu to nadal są problemy z dostępnością asortymentu PGG.
  • Klienci komunikując się na stronach potwierdzają, że najprawdopodobniej brakuje węgla PGG w wybrankach składach KDW tylko że ostatnio tych składów KDW bez węgla zaczyna przybywać. Tak wynika przynajmniej z opinii klientów PGG.
  • Dobrą wiadomością są za to obniżki ekogroszku w kilku innych sklepach niż PGG. Ceny niektórych ekogroszków spadły poniżej 1700 zł za tonę nie licząc kosztów dostawy. Z dostawą dobrej jakości ekogroszki kosztują między 1800-2000 zł za tonę.

Problematyczny dostęp do asortymentu PGG z KDW

Mimo że w komunikacie spółka PGG zapewnia, że cała bieżąca produkcja węgla opałowego z kopalń trafia do sklepu to nadal są problemy z dostępnością asortymentu PGG.

Ekogroszek w workach jest jednak dostępny tylko przez krótki czas. Zazwyczaj o godzinach 8.00 i 15.00, w dni robocze - podkreśla ekspert JAkiEkogroszek.pl.

Jednak klienci którym już udało się wybrać "dostępny" asortyment  w e-sklepie PGG trafiają na drugą ścianę jakim jest dostępność węgla w KDW.

Widać tez że PGG ma problem z obsługą zamówień z KDW mimo zapewnień PGG, że sprzedaż węgla nie zwalnia i sprawnie przebiega to wydłuża "możliwość" odbioru węgla do 60 dni. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom, zachęcamy naszych klientów, którzy chcą kupić węgiel na zimę w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej S.A. na najbliższy okres grzewczy, do spokojnego zaplanowania zakupów. Obserwujemy, że zainteresowanie zakupem węgla nie słabnie, dlatego, aby umożliwić naszym klientom swobodne zaplanowanie zakupów na sezon zimowy od czwartku 7 września br. wprowadzamy możliwość odbioru kupionego w sklepie PGG S.A. węgla do 60 dni.

W ten sposób PGG chce rozluźnić kolejki w wąskim gardle jakim stają się punkty KDW w całej Polsce przez danie możliwości odbioru węgla w ciągu 60 dni a nie w ciągu 30 dni.

Klienci skarżą się że dostępność węgla w e-sklepie PGG kończy się przy wyborze KDW

Zresztą wystarczy przejrzeć komentarze niezadowolonych klientów e-sklepie PGG:

Witam. Czy ktoś wie czemu z PGG nie można już kupić węgla na cały kraj tylko wyświetla się kilka województw.

Klienci komunikując się na stronach potwierdzają, że najprawdopodobniej brakuje węgla PGG w wybrankach składach KDW tylko że ostatnio tych składów KDW bez węgla zaczyna przybywać. Tak wynika przynajmniej z opinii klientów PGG.

PGG informowało, że węgiel jest w wybranych magazynach KDW i już pod koniec lipca br. był problem z dostępnością węgla w KDW. Źródło: PGG
PGG informowało, że węgiel jest w wybranych magazynach KDW i już pod koniec lipca br. był problem z dostępnością węgla w KDW. Źródło: PGG

Kolejne zapytanie przy zakupie węgla z e-sklepu PGG:

Czemu tylko opolskie się wyświetla województwo kdw?

Kolejny komunikat ze strony kupujących:

Chyba tak jak piszesz kolega wyżej na to wygląda że znowu skończył się wegiel na pgg a już miało nie brakować. Ja dziś o 8 chciałem kupić wesoła niestety był jakiś problem z płatnością.. transakcja odrzucona..

Inny klient pisze:

Jest kostka Mysłowice dostępna ale odbiór kdw Opole rany to 400 km , to nieda się kupić z takim odbiorem co chodZi??

Z ostatnich dni ktoś się chwalił że w e-sklepie PGG węgiel jest dostępny a odpowiedź dostał:

Co z tego. Tylko dla 3 województw.

Jeżeli masz problem z zakupem może warto zastanowić się nad zakupem ekogroszku i węgla od innych dystrybutorów.