W 2012 i 2013 roku Cegielski wykona dla spółki HTC Tanie Ciepło gazowe elektrownie kogeneracyjne: o mocy 40 MW (w Piotrkowie Trybunalskim), 24 MW (w Tomaszowie Mazowieckim) i 16 MW (w Opocznie, woj. łódzkie). Dostarczy też kontenerową siłownię elektryczna dla biogazowi w Trzebielach koło Szczecinka o mocy 0,7 MW.

Wartość kontraktów energetycznych Cegielskiego to prawie 300 milionów złotych.

- Otrzymaliśmy też pozwolenie środowiskowe na wykonanie, na naszym terenie, elektrociepłowni gazowej o mocy 9 MW. Teraz przystąpimy do przygotowania projektu. Nasza elektrociepłownia będzie sprzedawała prąd do sieci energetycznej, a ciepło dla operatora sieci ciepłowniczej - powiedział Lazurko. Nie jest jeszcze znany termin realizacji tej inwestycji.

Cegielski ma doświadczenie w dostarczaniu całych systemów dla elektrowni napędzanych silnikami spalinowymi i gazowymi. W ciągu ostatnich 40 lat wybudował kilkadziesiąt takich instalacji w Europie i Ameryce Południowej o łącznej mocy 274 MW.

H. Cegielski zatrudnia 1100 osób, jest producentem silników wysokoprężnych do napędu statków oraz stosowanych w elektrowniach, dostarcza też kompletne systemy dla energetyki