- Genesis Energy przystąpi do spółek celowych na atrakcyjnych warunkach, zakładających długoterminową współpracę z Partnerem i uwzględniających realizację kolejnych projektów biogazowych, a tych jest kilkakrotnie więcej. Bierzemy na siebie prowadzenie procesu inwestycyjnego i zapewnienie najbardziej efektywnej struktury finansowania, która na dziś wyłania się jako połączenie kredytu bankowego i dotacji - powiedział prezes Calatrava Capital Paweł Narkiewicz, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że budowa czterech biogazowni będzie realizowana przez spółki celowe w których "Partner" posiada udziały pośrednie. Projekty są gotowe do realizacji tj. posiadają pełne pozwolenia prawne, administracyjne, budowlane i środowiskowe, a dwa z projektów posiadają już przyznane dotacje z Systemu Zielonych Inwestycji.

Umowa ma zostać sfinalizowana do końca stycznia pod warunkiem porozumienia się stron w sprawie kształtu ostatecznych ustaleń umowy inwestycyjnej, oraz pozytywnych wyników badania „due diligence" w każdej ze spółek celowych.