Pomimo szerzącej się epidemii koronawirusa, trwa boom na fotowoltaikę w naszym kraju. Inwestycja w montaż paneli fotowoltaicznych to perspektywa kusząca dla wielu Polaków. Widzą oni w niej nie tylko długoterminową oszczędność, ale także szansę na przysłużenie się środowisku. 

W drugi dzień Narodowych Wyzwań w Rolnictwie OnLine (NWwR), czyli 29 października br. podczas panelu dyskusyjnego "Odnawialne źródła energii – inwestycja w przyszłość" zaproszeni przez nas do studia eksperci będą debatować nad tym, czy instalacje fotowoltaiczne mogą przynieść takie same wymierne korzyści w postaci oszczędności w szeroko pojętej działalności rolniczej. 

Ponadto razem z prelegentami postaramy się odpowiedzieć o zasadność inwestycji w instalacje Odnawialnych Źródeł Energii w rolnictwie. Wreszcie zastanowimy się, od czego uzależniony jest czas zwrotu inwestycji w fotowoltaikę i jak wpływają na to dotacje z programów typu "Agroenergia" czy "Mój Prąd" oraz ulgi podatkowe.

Nie zabraknie także dyskusji dotyczącej ubezpieczenia instalacji przed zdarzeniami losowymi i zmiennymi warunkami pogodowymi. Kiedy i na jakich zasadach opłaca się ubezpieczyć instalacje fotowoltaiczne? A może prawidłowo zamontowana instalacja nie wymaga tego typu ochrony finansowej? Na to i wiele nurtujących nas pytań postaramy znaleźć odpowiedź podczas panelu dyskusyjnego  "Odnawialne źródła energii – inwestycja w przyszłość".

Aby móc śledzić nasze forum online, wystarczy się zarejestrować poprzez formularz na naszej stronie, w zakładce Rejestracja. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do ostatniego dnia wydarzenia tj. do 29 października. Udział jest bezpłatny.

O Narodowych Wyzwaniach w Rolnictwie OnLine

Wszystkie wykłady, debaty i rozmowy najnowszej edycji NWwR będą mogli Państwo śledzić na żywo w serwisie farmer.pl. Dzięki rejestracji, każdy uczestnik otrzyma Pakiet Online, który obejmuje: dostęp do transmisji live wydarzenia Narodowe Wyzwania w Rolnictwie OnLine (28-29 października 2020 r.), dostęp do czatu z możliwością komentowania (28-29 października 2020 r.), dostęp do rozszerzonej wersji komunikatora (wysyłanie i otrzymywanie wiadomości od uczestników wydarzenia).

Agenda, zadaj pytania do prelegentów

Rejestracja Narodowe Wyzwania w Rolnictwie