Rynkowe ceny węgla i ekogrozsku nadal utrzymują się na wysokim rekordowym poziomie. Za tonę węgla zapłacimy już nawet ok. 3 tys. zł. W przypadku ekogroszku lepszej jakości ceny sięgają od 3600 zł do nawet 4000 zł za tonę.  Podwyżki nie ominęły też węgla opałowego z PGG.

Ceny węgla w PGG do góry nawet o 400 zł za tonę

Jak podaje ekspert JakiEkogoszek.pl za ekogroszki workowane Pieklorz i Karlik zapłacimy obecnie o 400 zł za tonę więcej. Obecnie ich cena to 1420 zł plus koszt transportu.

- W wersji luz, za ekogroszek, trzeba zapłacić 1220 zł/tonę. Zamówić można równo 5 ton. Transport jest we własnym zakresie. Ceny pozostałych węgli zostały ujednolicone. Groszek jest w cenie 1140 zł, orzech i kostka 1180 zł - podkreśla ekspert z JakiEkogroszek.pl

Jeszcze lipcu br. cena najtańszej kostki (luzem) z PGG wynosiła ok. 878 zł za tonę. W sierpniu już zapłacimy 1189 zł, czyli o ok. 300 zł drożej.  Czyli podrożały wszystkie oferowane produkty z PGG.

Gdzie można w takim razie taniej zakupić węgiel opałowy?

Jak podaje ekspert JakiEkogroszek.pl od 16 sierpnia br. pojawiła się nowa opcja na zakup taniego węgla. Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła sprzedaż węgla sortymentu orzech. Opał dostępny jest bezpośrednio w kopalni Budryk.

- Do sprzedaży ma być kierowane 180 ton węgla na dobę. Obecnie cena wynosi 1168,50 zł/t brutto. Transport musisz zorganizować we własnym zakresie - podkreśla ekspert JakiEkogroszek.pl. -  Należy przygotować się na długie kolejki. Przed zakupem warto skontaktować się z kopalnią - dodaje ekspert.

Poniżej są dodatkowe warunki wymagane jakie należy spełnić, aby zakupić węgiel z Jastrzębskiej Spółki Węglowej:

  • sprzedaż prowadzona jest wyłącznie dla klientów indywidualnych zużywających węgiel na własne potrzeby;
  • limit dla jednego kupującego wynosi 3 tony i przysługuje do końca 2022 r.;
  • w momencie zakupu kupujący zobowiązany jest posiadać dokument potwierdzający, że pod podanym adresem znajduje się odpowiednie źródło spalania na węgiel (deklaracja CEEB);
  • sprzedaż prowadzona bezpośrednio przez kopalnię z płatnością w kasie kopalni; nie przyjmujemy zamówień na zakup węgla.