Dotychczas taką formę zakupu paneli fotowoltaicznych Tauron oferował klientom indywidualnym. W 2020 r. ponad 40 proc. gospodarstw domowych, które kupiły fotowoltaikę od Taurona, skorzystało z kredytu 0 proc., a ok. 10 proc. z nich zamontowało panele PV biorąc kredyt ratalny z niskim oprocentowaniem. 

- W 2020 r. fotowoltaikę kupiło od nas sześć razy więcej klientów niż w 2019 r. Ta ogromna skala wzrostu zamontowanych paneli fotowoltaicznych świadczy o tym, że oferta Tauronana panele PV z atrakcyjnym kredytem jest istotnym argumentem na rzecz zakupu mikroinstalacji – podsumowuje Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż. - Jesteśmy przekonani, że również nasza nowa oferta dla gospodarstw zajmujących się działalnością rolniczą spotka się z dużym zainteresowaniem i przyczyni się do rozwoju źródeł OZE na obszarach wiejskich - dodaje Rafał Soja.

Dofinansowanie i kredytowanie na fotowoltaikę dla rolników

Ofertę Taurona na panele fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych to nie tylko możliwość finansowania inwestycji kredytem ratalnym z niskim oprocentowaniem uzyskanym w banku Credit Agricole oraz wysokiej jakości moduły i podzespoły PV, ale też i doradztwo technologiczne oraz szeroki zakres gwarancji na elementy instalacji fotowoltaicznej.

Ponadto każdy rolnik, zanim podejmie decyzję o montażu instalacji PV, może zmówić w Tauronie  bezpłatną wycenę inwestycji poprzez formularz zamieszczony na stronie www.tauron.pl/dla-firm/urzadzenia/fotowoltaika. Tam znajdują się również szczegółowe informacje na temat oferty na panele fotowoltaiczne dla rolników oraz zasady udzielania kredytu przez Credit Agricole, z którym współpracuje Tauron.

Rolnicy, którzy płacą podatek rolny, mogą też odliczyć nawet 25 proc. kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną. Ulga inwestycyjna na fotowoltaikę może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za montowaniem paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych jest wsparcie finansowe, które można uzyskać w ramach programu Agroenergia. Dofinansowanie na instalację PV o mocy powyżej 30 kW, ale nie większą niż 50 kW, jest udzielane do kwoty 25 tys. zł.