Zakupując węgiel lub ekogroszku z PGG mieliśmy ograniczony sposób odbioru. Zanim zostali wprowadzeni przez PGG Kwalifikowani Dostawcy Węgla, towar można było jedynie odebrać bezpośrednio w sklepie PGG lub w kopalni. W związku z tym pojawiło się na rynku wiele osób oferujących usługę odbioru zakupionego towaru taniego węgla i ekogroszku z PGG, gdyż wiązało się to z wydłużonym czasem oczekiwania i odbioru towaru z PGG. Jedna wraz z pojawieniem się KDW, klienci dostali możliwość wyboru: odbiór osobisty bezpośrednio lub w punkcie KWD. 

Odbiór osobisty w kopalni PGG nie będzie możliwy?

Zdaniem eksperta JakiEkogroszek.pl PGG powoli odchodzi od dania możliwości wyboru klientowi - odbiór osobisty czy w wyznaczonym punkcie KDW.

- W sklepie PGG została wprowadzona, z pozoru niewielka, ale istotna zmiana. Do tej pory węgiel można było odebrać osobiście w kopalni albo za pośrednictwem kwalifikowanego dostawcy. Nadal na stronie widnieje baner zatytułowany ”Zdecyduj”. - zauważa ekspert JakiEkogroszek.pl

Obecnie możliwość wyboru została ograniczona. Np. ekogroszek Retopal czy sortyment z kopalni Jankowice można zamówić tylko z odbiorem poprzez KDW - podkreśla ekspert JakiEkogroszek.pl. - Ma to o tyle znaczenie, że część dostawców bywa nieaktywna. Może się okazać, że w twojej okolicy punkt odbioru będzie niedostępny. Będziesz zmuszony wybrać inny, bardziej oddalony, co będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami transportu.

Jak przewiduje ekspert JakiEkogroszek.pl,  w przyszłości większość jeśli nie cała produkcja będzie dostępna tylko w KDW.

- W tej chwili można wybrać dowolny punkt odbioru. Jeśli to się zmieni, to powstanie techniczna możliwość aby odciąć od dostaw wybrane obszary kraju - podsumowuje ekspert JakiEkogroszek.pl