Dzięki temu młodzi przedsiębiorcy mogą otrzymać m.in. dostęp do polskich oraz międzynarodowych mentorów i ekspertów, a także szansę na dofinansowanie działalności w kwocie do od 1 do 3 mln złotych w ramach programu Bridge Alfa, realizowanego przez AgriTech Hub wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju - poinformował Tomasz Gierwat z MIT Enterprise Forum Poland.

MIT Enterprise Forum Poland i AgriTech Hub zapraszają do aplikowania startupy rozwijające technologie dla szeroko pojętego sektora rolno-spożywczego, w tym m.in z obszaru automatyzacji rolnictwa, weterynarii, rolnictwa precyzyjnego i wertykalnego, środków ochrony roślin czy przetwórstwa żywności. Projekt ma pomóc młodym przedsiębiorcom zaistnieć na rynku i przyspieszyć komercjalizację rozwijanych przez nich technologii.

Celem programu MIT Enterprise Forum Poland jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa.

AgriTech Hub to fundusz venture capital, którego celem jest wspieranie procesu komercjalizacji technologii dedykowanych sektorowi rolno-spożywczemu, pochodzących z jednostek naukowych oraz sektora przedsiębiorstw, m.in. poprzez udostępnienie im finansowania.

- Jest to unikatowa propozycja na rynku polskim. W ramach programu MIT Enterprise Forum Poland zapewniamy przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie od momentu zweryfikowania czystości patentowej czy stanu techniki, poprzez walidację biznesową, po udostępnienie finansowania w formule Bridge Alfa - powiedział menedżer inwestycyjny w AgriTech Hub Bartosz Podchorodecki.

- Nasz 3-miesięczny program jest odpowiedzią na potrzeby, które mają startupy na wczesnym etapie rozwoju i które budują swoje firmy wokół unikalnego IP lub modelu biznesowego. Zespoły, które przeszły akcelerację w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland są bardziej świadome rynkowej rzeczywistości, co pozwala im unikać błędów i efektywniej pozyskiwać środki na dalszy rozwój działalności - zaznacza dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce Magdalena Jabłońska.

Podkreśliła, że dzięki we współpracy z funduszem AgriTech Hub możliwa jest pomoc dla polskich startupów tworzących często bardzo unikalne i innowacyjne technologie dla sektora rolniczego.

Startupy, które chcą wziąć udział w 4. edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland mogą aplikować do programu za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org.