Obrońcy zwierząt i ekolodzy urządzili dziś w południe pikietę na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu, przed kompleksem Międzynarodowych Targów Poznańskich. To z racji odbywających się tam targów Euro Target Show oraz towarzyszącego im jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego - donosi "Głos Wielkopolski".

Targi Euro Target Show adresowane są dla miłośników myślistwa, strzelectwa, survivalu i militariów. W tym roku w ich trakcie świętowali także stulecie swego związku polscy myśliwi. Do Poznania z tej okazji przybyli także aktywiści organizacji ekologicznych i tzw. obrońcy zwierząt z całego kraju, by wyrazić sprzeciw wobec zabijania zwierząt "pod przykrywką" regulacji populacji zwierząt w lasach, ochrony gospodarstw przed ASF, czy kultywowania tradycji.

Na transparentach demonstranci zapisali hasła: "Ucz śpiewania, nie strzelania", "Przemoc rodzi przemoc", "Las dla zwierząt, nie dla myśliwych", "Uczmy dzieci kochania, nie zabijania", czy "To myśliwi roznoszą ASF". Z rozłożonych przed targowym centrum banerów dowiedzieć się było można także, ile sztuk różnych gatunków zwierząt rocznie pada od kul z myśliwskich sztucerów, oraz ile mężczyzn i kobiet poluje w naszych kołach łowieckich. Protestujący zwracali także uwagę na mnożące się wypadki, będące skutkiem polowań.