Z ramienia MTP umowę podpisał prezes Przemysław Trawa. Stadniny reprezentowane były przez prezesa stadniny w Janowie Podlaskim prof. Sławomira Pietrzaka.

Dobrze się stało, że Targi są ponownie technicznym operatorem imprezy, jest to sprawdzony partner - ocenił prezes. Wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłego roku, obecnie doprecyzowujemy szczegóły, wkrótce też ruszy akcja pomocyjno-informacyjna - dodał.

Tegoroczne Święto Konia Arabskiego odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia 2017 r. W ramach tej imprezy odbędą się czempionaty koni arabskich, aukcja Pride of Poland oraz Letnia Aukcja koni Arabskich. Podczas Święta Konia Arabskiego przewidziane są główne uroczystości w Janowie z okazji 200 lecia stadniny, odbędzie się ona prawdopodobnie z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy - poinformował Pietrzak.

Jak mówił, na aukcjach zostanie wystawionych ponad 40 koni czystej krwi pochodzących głównie ze stadnin w Janowie Podlaskim, Białce i Michałowie. Ale będą też zaprezentowane konie z prywatnych hodowli. Zaznaczył, że lista zostanie zaprezentowana za kilka dni, a przygotowanie katalogów koni zaplanowane jest na kwiecień.

Według Pietrzaka jest zainteresowanie tegoroczną aukcją, ale w tej chwili jest za wcześnie mówić o liście gości.

Będzie to druga aukcja organizowana przez nowe kierownictwo stadniny w Janowie Podlaskim. Ubiegłoroczna, zorganizowana w podobny sposób, nie przyniosła oczekiwanych efektów, ANR liczyła, że przychód z aukcji będzie na poziomie 2-2,5 mln euro. W sumie sprzedano 34 konie i uzyskano prawie 1,7 mln euro, w tym na aukcji "Pride of Poland" sprzedano 16 koni (na 27 wystawionych) za 1,2 mln euro, a na Letniej Aukcji - 18 koni za 409 tys. euro.