Włocławska spółka z Grupy ORLEN 22 czerwca br. w miejscowości Łęczyna, (powiat stargardzki), w województwie zachodniopomorskim wzięła udział w centralnych obchodach Dnia Pola na obszarze plantacyjnym Oddziału „Cukrownia Kluczewo”. Imprezę po raz piętnasty zorganizowała Krajowa Spółka Cukrowa. Uczestniczyli w plantatorzy buraków cukrowych oraz producenci z branży rolno-spożywczej, niezwiązani z cukrownictwem.

Głównym celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń związanych z uprawą buraków cukrowych, a także prezentacja wszelkich produktów i usług niezbędnych do prowadzenia plantacji tej rośliny okopowej. W tym roku w Dniu Pola w charakterze wystawcy po raz pierwszy wziął udział także ANWIL, włocławska spółka z Grupy ORLEN.

Odwiedzający stoisko ANWiLu mogli dowiedzieć się o wartościach organicznych firmowej saletry amonowej i saletrzaka. Oglądający poletka doświadczalne rozmawiali także o efektywnym nawożeniu mineralnym z użyciem produktów wytwarzanych we Włocławku. Kolejna okazja do zadawania pytań specjalistom z firmy nadarzy się podczas XXXI Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Końskowoli – Sitnie (woj. lubelskie), w dniach 30.06-02.07.br.