Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej zakładu, przyczyną zwolnień, jest pożar który wybuchł na terenie zakładu w miejscowości Świerczynek dnia 1 stycznia b.r.

>>> Czytaj więcej: Pożar w Zakładach Mięsnych „Olewnik”

Jak czytamy, straty powstałe podczas pożaru uniemożliwiają funkcjonowanie części zakładu, wskutek czego utrzymanie zatrudnienia na dotychczasowym poziomie jest niemożliwe. Decyzja ta, choć trudna z punktu widzenia lokalnej społeczności jest niezbędna do dalszej działalności firmy.

Jak informują zakłady, podjęto intensywną współpracę z lokalnym samorządem i Powiatowym Urzędem Pracy, celem ograniczenia skutków zwolnień. Firma zapewnia także, iż w miarę odbudowy uszkodzonej części zakładu, i zwiększania produkcji, będzie dążyła do dalszego zwiększenia zatrudnienia.

Przypomnijmy: pożar w Zakładach Mięsnych „Olewnik – Bis” w Świerczynku, wybuchł 1 stycznia. Spłonął między innymi magazyn opakowań i produktów gotownych, pomieszczenia biurowe i blisko 300 ton wyrobów mięsnych. Na chwilę obecną przyczyny pożaru nie są znane, Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo, którego celem jest wyjaśnienie przyczyn pożaru.

>>> Czytaj więcej: Prokuratura w Płocku zbada przyczyny pożaru w Zakładach Mięsnych „Olewnik – Bis”

Szerszej grupie odbiorców, Zakłady Mięsne „Olewnik” kojarzą się przede wszystkim ze sprawą porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika, syna założyciela firmy. Choć od jego śmierci minęło blisko 14 lat, sprawa wciąż nie została wyjaśniona.