Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 14 czerwca br. w warszawskiej Centralnej Bibliotece Rolniczej.

IX edycja konkursu, która przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” zrealizowana została pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wsparcia organizacyjnego udzieliły: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Serdecznie gratulujemy tegorocznym zwycięzcom, a także rodzicom i nauczycielom, gdyż to dom i szkoła mają największy wpływ na kształtowanie postaw młodego pokolenia. Cieszę się, że firma Bayer ma również swój udział w promowaniu odpowiedzialnych postaw wśród dzieci i dorosłych - powiedziała Iwona Krych-Stec, dyrektor działu marketingu Bayer Crop Science w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

Firma Bayer przygotowała dla tegorocznych laureatów warsztaty edukacyjne Baylab obejmujące tematy zdrowia, a także zagadnienia odnoszące się do ekosystemu, w którym wszyscy funkcjonujemy. Uczestnicy mogli również skorzystać z pokazów wirtualnej rzeczywistości i przenieść się na wirtualną farmę, gdzie między innymi mieli możliwość zapoznania się z bezpieczeństwem w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło niemal 50 000 dzieci z blisko 3 600 wiejskich szkół podstawowych. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”, które ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.