- Tuż po długim weekendzie e-petrol.pl nie ma pomyślnych wiadomości dla kierowców - rosnące na światowych giełdach ceny ropy powodują, że ceny paliw w Polsce wciąż mocno szybują w górę  - poinformował portal.

Odnotowano, że "pierwszy tydzień maja przynosi kolejne znaczące i niekorzystne dla kierowców zmiany na stacyjnych pylonach".

- W porównaniu do wyników poprzedniego notowania aż o 21 groszy wzrosła średnia ogólnopolska cena oleju napędowego, która wynosi obecnie 7,42 zł/l - wskazano w komentarzu.

Wzrosły też ceny benzyny Pb95, która kosztuje "o 16 groszy więcej" i jest sprzedawana na stacjach "średnio po 6,65 zł.".

- Najmniejsza, choć i tak wyraźna podwyżka, dotyczy także autogazu, który podrożał o 7 groszy do poziomu 3,69 zł/l - dodano.

Według e-petrol.pl aktualnie do regionów, "w których można tankować w najbardziej atrakcyjnych cenach" należą kolejno:

  • województwo śląskie z ceną 6,61 zł za litr Pb95,
  • łódzkie i podkarpackie, w których za litr oleju napędowego płaci się 7,39 zł/l
  • oraz wielkopolskie, w którym ta sama ilość LPG kosztuje przeciętnie 3,61 zł/l.

- Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się także rejony, gdzie tankowanie jest najdroższe. Są to: Podlasie z ceną za litr Pb95 wynoszącą 6,74 zł, Małopolska, w której litr diesla kosztuje 7,49 zł oraz Mazowsze, Opolszczyzna i województwo pomorskie, gdzie za litr LPG trzeba płacić aż 3,73 zł. - wymienia portal.