Do groźnego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 448 w Goszczu, w gminie Twardogóra na Dolnym Śląsku. W miniony piątek kierowca ciężarowego volvo z naczepą załadowaną żywym drobiem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w zamieszkany budynek - donosi Gazeta Wyborcza.

W wyniku kolizji nie ucierpiał kierowca, ani tez żadna z osób zamieszkujących dom. Kurczaki w naczepie również wyszły cało ze zderzenia. Ucierpiał jednak znacząco sam budynek. Wskutek uderzenia częściowo zawaliła się ściana użytkowego poddasza. Konstrukcja budynku została znacząco naruszona.

Poważne konsekwencje

Na miejscu zdarzenia pracowało 8 zastępów strażaków z PSP w Oleśnicy, oraz OSP Twardogóra, OSP Domasławice, OSP Goszcz i OSP Syców. Strażacy musieli zabezpieczyć budynek przed zawaleniem i usunąć gruz. Ścianę zasłonięto folią. Policja na czas działań musiała wstrzymać ruch na drodze wojewódzkiej .

Jak podaje GW, kierowca ciężarówki odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Stan budynku oceni inspektor budowlany.