Filmik obejrzało już ponad 16 milionów użytkowników. Na początku sprostujemy tezę wielu internautów, którzy twierdzą, że kurczak może osiągnąć takie rozmiary wyłącznie w przypadku stosowania pasz GMO. To nieprawda. W Stanach Zjednoczonych istnieje sześć klas kurcząt dużych ras uznanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Drobiu. Drugi najczęściej powtarzany mit w komentarzach pod filmem to ten, że tak w Stanach Zjednoczonych wyglądają wszystkie kurczaki „faszerowane antybiotykami”.

Pora na fakty. Kurczak z filmu należy do klasy azjatyckiej. Dokładnie jest to rasa Brahmy, która trafiła do USA już w połowie XIX wieku. Cechą charakterystyczną tej rasy jest- tak jak zauważyli internauci- jej wielkość oraz upierzenie. Koguty mogą ważyć nawet 6 kilogramów.

Posiadają nisko osadzony tułów i krótki grzbiet, także krótką i silnie upierzoną szyję. W XIX w. sprowadzono tę rasę do Europy, gdzie służyła uszlachetnianiu gatunków francuskich. Choć idealnie pasuje do hodowli przeznaczonej na mięso, to zazwyczaj te zwierzęta traktowane są jako ptaki ozdobne. Nieśność Brahmy nie należy do najwyższych, ale utrzymuje się także zimą. Jaja są niewielkie – osiągają wagę do 55 g, a ich skorupy mają żółtą lub jasnobrązową barwę. Gigantyczna rasa Brahmy znana jest także w Polsce, jednak do popularności porównywalnej do tej z USA jest nam bardzo daleko.