14 stycznia do UOKiK wpłynął wniosek POL-PASZ sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach dotyczący zakupu części mienia Cargill Poland Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie.

Zamierzona koncentracja polega na nabyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa- Zakładu w Siedlcach należącej do Spółki Cargill Poland Sp. z o.o. przez spółkę POL-PASZ Sp. z o.o.

POL-PASZ Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie produkcji gotowych mieszanek paszowych dla drobiu, w szczególności dla kurcząt. Spółka ta wchodzi w skład grupy DROSED działającej w szeroko rozumianej branży drobiarskiej.

Produkcja grupy DROSED koncentruje się głównie na produkcji i przetwórstwie mięsa drobiowego, obejmuje ona wylęg piskląt, produkcję żywca drobiowego oraz ubój i przetwórstwo drobiu. Jako część francuskiej grupy kapitałowej LDC, Grupa DROSED realizuje obroty na terenie Polski. Zakład w Siedlcach należący do Spółki Cargill Poland Sp. z o.o. będący nabywanym mieniem prowadzi produkcję paszy dla drobiu, trzody chlewnej i w niewielkich ilościach dla ptactwa łownego i zwierząt domowych.

Jak mówi Adam Sojka, prezes Drosedu, Pol-Pasz zamierza kontynuować działalność siedleckiej wytwórni pasz. Zakład ma zaopatrywać m.in. siedlecką ubojnię Drosedu.

Czytaj więcej na portalspozywczy.pl