Około 40 rolników pozostało na noc na blokadzie zorganizowanej między Białą Podlaską a Międzyrzecem. I nic nie wskazuje na to, że była to ostatnia taka noc – protestującymi nikt się nie interesuje.

Rolnicy zapowiadają więc rozszerzenie protestu: dziś spowolnienie ruchu spowodują także na kolejnej blokadzie zorganizowanej między Sarnakami a Łosicami. A jak reagują na protest kierowcy? Rolnicy twierdzą, że ze zrozumieniem. Są zorientowani w kłopotach rolników.

Protestujący opracowali nową listę postulatów, którą prezentujemy poniżej.

Postulaty.jpg
Postulaty.jpg

Niektórzy protestujący wątpią w skuteczność tak jak obecnie prowadzonego protestu. Obserwują przedstawicieli różnych partii, aktywnych wśród rolników. Nieoficjalnie mówią, że najlepiej byłoby zablokować dojazd do Zakładów Mięsnych w Sokołowie - czego jednak jakoś nikt nie zaproponował oficjalnie...

Jak rozwinie się protest? Zobaczymy. Dziś protestujący czekają na wizytę przedstawiciela Ministerstwa Rolnictwa. Być może więc zostaną nawiązane rozmowy.

 Z ostatniej chwili:

Dziś w południe w budynku MRiRW odbędzie się spotkanie reprezentującego protestujących rolników przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomira Izdebskiego z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem - poinformowało OPZZ RiOR.