Wyzwania i szanse dla Polski na globalnym rynku producentów żywności, jak zabezpieczyć się przed suszą, tajniki upraw bezorkowych, innowacje, które zrewolucjonizują pracę rolnika, czy sposoby utrzymania się na dzisiejszym rynku trzody chlewnej – to tylko wybrane tematy dzisiejszej konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. Tegoroczna siódma już edycja wydarzenia ma miejsce w Global Expo na warszawskim Żeraniu. W pięciu blokach tematycznych wiedzą i doświadczeniem podzieli się ponad 50 prelegentów, a w konferencji jak co roku weźmie udział ponad 1000 uczestników.  

– Zaplanowaliśmy wiele interesujących debat z udziałem ekspertów. Wspólnie omówimy najbardziej aktualne tematy i postaramy się wypracować założenia na przyszłość – mówi Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny miesięcznika „Farmer” i portalu farmer.pl. – Nie zabraknie inspirujących wykładów, również z udziałem wybitnych rolników, których dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenie jest warte naśladowania, mogą dać one początek zmian w kierunku wyższej efektywność gospodarstw. 

Nowości na Narodowych Wyzwaniach w Rolnictwie

Agenda konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie zawiera sesje tematyczne kierowane do przedstawicieli tak istotnych działów produkcji rolnej, jak: agrotechnika, trzoda chlewna i technika rolnicza. Nowością będzie debata dla rolników uprawiających glebę w systemach uproszczonych – jeden z wykładów poprowadzi gość specjalny Matthieu Archambeaud, niezależny ekspert ds. uprawy konserwującej z Francji. W tym roku, po raz pierwszy, przygotowaliśmy również sesję dla rolników aktywnych w mediach społecznościowych. Podczas tego spotkanie nie zabraknie ciekawych rozmów i wykładów o tym, jak można promować rolnictwo w tych kanałach.

Celem Narodowych Wyzwań w Rolnictwie jest propagowanie wiedzy rolniczej z naciskiem na najbardziej praktyczne elementy, które można zastosować we własnym gospodarstwie, a które przyczyniają się do lepszego zarządzania oraz wzrostu efektywności produkcji. Podczas debat 
i spotkań z ekspertami oraz przedstawicielami instytucji państwowych co roku poruszane są najważniejsze kwestie w branży rolnej oraz najbardziej aktualne problemy – zarówno z perspektywy krajowej, jak i w ujęciu globalnym.

Nie możesz być dziś z nami? Nie przejmuj się! Wydarzenie można śledzić w naszym portalu!

  W specjalnie dedykowanym serwisie specjalnym u góry strony głównej publikowane będą transmisje na żywo, najświeższe wiadomości, a także posty z mediów społecznościowych.