- Największą w Europie Centralnej debatę o przyszłości europejskiej gospodarki zaplanowano w dniach 25-27 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
- Jedna z sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego poświęcona będzie rolnictwu.
- Wśród tematów poruszanych w dyskusji zajmiemy się tym, jak wykorzystać środki finansowe i budować konkurencyjność gospodarstw przy założeniach Europejskiego Zielonego Ładu i Krajowego Planu Strategicznego.
- Porozmawiamy także o bezpieczeństwo żywnościowym w kontekście wojny w Ukrainie, sprawiedliwym handlu i tym, jak zapewnić konkurencyjność rolnictwa UE na poziomie światowym.
Czternasta już edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywać się będzie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Ale to nie oznacza, że nie można w nim uczestniczyć również siedząc przed ekranem komputera czy telefonu. Zarejestrować się na wydarzenie można TUTAJ.
A szczegółowa agenda EEC 2022 znajduje się w poniższym linku. Tam każdy uczestnik odnajdzie program spotkania, dzień po dniu. Kluczową misją tegorocznej edycji wsparcie ogarniętej wojną Ukrainie #StandwithUkraine.
Zielone rolnictwo
To temat sesji, który najbardziej zainteresuje naszych farmerów. Odbędzie się ona 27 kwietnia, a więc ostatniego dnia EEC, w środę o godzinie 9:30-11:00. Moderować ją będą Iwona Dyba, redaktor naczelna portalu farmer.pl i Radosław Iwański, redaktor naczelny miesięcznika „Farmer”.
Jej tematem będzie m.in. Wspólna Polityka Rolna 2023-2027 a założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Rolnictwo regeneratywne: biologizacja i bioróżnorodność. Rolnictwo i żywność zrównoważona – rola producentów, przetwórców i handlu. Sprawiedliwy dochód i mocne wsparcie dla producentów surowców – od hasła do realizacji. Jak zapewnić konkurencyjność rolnictwa UE na poziomie światowym? Utrzymanie celów Europejskiego Zielonego Ładu we Wspólnej Polityce Rolnej wobec agresji Rosji na Ukrainę.

Czytaj więcej
Historia dzieje się na naszych oczach. Rozmawiajmy o KPSA więc tematycznie będzie bardzo obszernie, ale też i bardzo konkretnie. Jesteśmy u progu wejścia przepisów w życie, a jeszcze wiele jest w tym względzie niewidomych. Zwłaszcza finalny kształt Krajowego Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027 jest dla nas tajemnicą.
Dyskusje będą zatem burzliwe i rozwijające, tym bardziej, że zwłaszcza teraz, w obliczu wojny w Ukrainie, musimy zwrócić uwagę szczególnie na bezpieczeństwo żywnościowe i rolę rolnictwa.
Kto weźmie udział w panelu „Zielone rolnictwo”?
Redakcja Farmer zaprosiła do udziału w spotkaniu wielu znakomitych gości. Poniżej przedstawiamy ich dla Państwa w kolejności alfabetycznej:
- Wojciech Babski, prezes zarządu Ciech Sarzyna,
- Antoine Bernet, Country Division Head Poland, Baltics, Czech Republic, Slovakia w Bayer Crop Science,
- Piotr Doligalski, prezes Zakładu Produkcji Rolnej w Kowrozie,
- Maciej Golubiewski, szef gabinetu Komisarza UE ds. rolnictwa,
- Magdalena Nowicka, zastępca dyrektora w Departamencie Płatności Bezpośrednich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
- Monika Piątkowska, prezes Izby Zbożowo-Paszowej,
- Bartosz Urbaniak, szef bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę w Banku BNP Paribas.
Zarejestruj się na Europejski Kongres Gospodarczy 2022!
Relacja z tego wydarzenia odbędzie się na portalu farmer.pl. Czekamy nie tylko na komentarze.
Komentarze