Niewybuchy z czasów II Wojny Światowej zostały odnalezionych podczas remontu skrzyżowania ulic Konstytucji 3 Maja i Sobieskiego w Kolnie. Policjanci i strażacy musieli ewakuować mieszkańców z zagrożonej strefy.

Służby zaalarmowali drogowcy, który podczas robót natrafili na 2 niewybuchy. Policjanci i strażacy zabezpieczyli teren. Patrol saperski przeszukał skrzyżowanie i odnalazł kolejne 3 pociski. Na czas prowadzonych działań trzeba było wstrzymać ruch na drodze wojewódzkiej nr 647 i ewakuować ponad 1700 mieszkańcom Kolna i Starego Gromadzyna.

Saperzy wywieźli niewybuchy i zneutralizowali je na poligonie. Po zakończeniu akcji saperów, mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów – informuje KWP w Białymstoku.

Przy okazji policjanci przypominają, że wydobywanie lub przemieszczanie niewybuchów grozi kalectwem, a nawet śmiercią. „W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.” – przestrzega Policja.