Ciągniki na start
Niedługo wiosna i na polach pojawią się maszyny. Aby taki widok nie okazał się jedynie mrzonką, trzeba spełnić podstawowy warunek – odpowiednio przygotować ciągnik po zimowym postoju.

Kubota bez zastrzeżeń?
Ciągniki Kubota na dobre zadomowiają się na polskim rynku. Czy słynna japońska jakość w ich przypadku się potwierdza?

Gdy pryskać zakazano
Ograniczony dobór preparatów chemicznych sprawia, że coraz większego znaczenia w ochronie upraw roślin zielarskich nabiera profilaktyka. Podstawową sprawą jest zapewnienie optymalnych warunków uprawy poprzez dobór odpowiedniego stanowiska i staranną agrotechnikę.

Energetyczny zawrót głowy
Od 1 stycznia 2009 roku każdy budynek oddawany do użytkowania lub już istniejący, który jest przedmiotem sprzedaży bądź najmu, musi mieć świadectwo charakterystyki energetycznej. „Farmer” sprawdził, czy trudno jest uzyskać certyfikat energetyczny.

Odmiany zbóż i rzepaku jarego
Corocznie przedstawiamy najnowsze odmiany zbóż jarych i rzepaku jarego wpisane do krajowego rejestru. W tym roku zamieszczamy najnowsze, zarejestrowane od roku 2005. Całą listę odmian można znaleźć na portalu internetowym farmer.pl.

Przyczyna złych racic
Często podczas korekcji racic u krów, głównie u tych wysoko wydajnych, można zaobserwować zmiany ochwatowe. Nie są one spowodowane zaniedbaniami w higienie. Trzeba je raczej łączyć z błędami żywieniowymi.

Co zrobić, by zarobić
Obliczenie ceny, po jakiej warto sprzedawać tuczniki, by było to opłacalne, nie jest skomplikowane. Potrzebnych jest tylko kilka niezbędnych informacji.