Jak znalazłem się w Teksasie

Od kilku lat, Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych organizuje Program Wymiany Młodych Rolników Polska-Teksas. W ramach Programu, z rolnictwem Teksasu zapoznało się już kilkudziesięcioro rolników z Polski. Tylu samo farmerów z USA, miało możliwość przyjrzenia się z bliska, jak funkcjonują gospodarstwa w Polsce. W tym roku, jednym z uczestników Programu jestem ja i specjalnie dla czytelników portalu farmer.pl poprowadzę serię artykułów, przybliżających temat rolnictwa w Teksasie.

Alexander Lukatskiy / Shutterstock.com
Alexander Lukatskiy / Shutterstock.com

Sam również jestem rolnikiem, prowadzę swoje gospodarstwo w województwie podkarpackim, a także pomagam przy prowadzeniu gospodarstwa rodziców. Rolnictwem interesuję się właściwie od zawsze, zatem mam nadzieję, że moje obserwacje i przemyślenia okażą się dla Was ciekawe.

W ramach Programu przez prawie 5 tygodni będę znajdował się w gospodarstwie Travisa Wilsona, w miejscowości Decatur, na północy Texasu. Więcej informacji o samym gospodarstwie, już w kolejnych wpisach.

O czym chcecie czytać?

Jako, że relacja prowadzona jest dla Was – drodzy czytelnicy, proszę o sugestie i propozycje tematów, które są dla Was najbardziej interesujące, jeśli chodzi o rolnictwo w Stanach Zjednoczonych.

Więcej zdjęć z pobytu znajdziecie na Instagramie Farmera: www.instagram.com/farmer.pl/

Zapraszam do śledzenia relacji oraz do komentowania!