Przedostatnie spotkanie wieńczące tegoroczną edycję "Przez innowacyjność do sukcesu" jest okazją do poruszenia ważnych tematów z ekonomiki rolnictwa, agrotechniki i techniki rolniczej. Przybliżymy m.in. szczegóły naborów PROW w 2018 roku – kto i na co będzie miał szansę uzyskać dofinansowanie, doradzimy, jak skutecznie zarządzać gospodarstwem i po jakie nowoczesne rozwiązania warto sięgnąć.

W Pyrzycach: trwa wykład inż. Paradowskiego na temat regulacji pokroju zbóż i rzepaku
W Pyrzycach: trwa wykład inż. Paradowskiego na temat regulacji pokroju zbóż i rzepaku

Aktualną sytuację na polach omówimy w części poświęconej agrotechnice. Znaczny odsetek zbóż ozimych rozpoczyna wiosenną wegetację w stanie istotnego opóźnienia rozwoju, są niedokrzewione. Bez ingerencji rolnika łany będą rzadkie, co w ewidentny sposób wpłynie na wielkość plonu. Jak temu zaradzić? Adam Paradowski opowie o stosowaniu regulatorów wzrostu w zbożach. Nie mniej ważne wiosną będzie prawidłowe odżywienie roślin. Słotna jesień radykalnie zmniejszyła glebowe zasoby składników mineralnych. W obliczu wysokich potrzeb pokarmowych rzepaku ozimego uzupełnienie ich będzie podstawowym czynnikiem plonotwórczym. O tym, ile, czego i kiedy wprowadzić w łan, powie nam Witold Szczepaniak.

Tak było w Topaczu:

A dla tych którzy nie zdążyli do Pyrzyc, polecamy ostatnią konferencję - 13 lutego w Hotelu Artis w Sitańcu 1 koło Zamościa.

 Przypominamy udział w naszych konferencjach jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować.