Minęło zaledwie kilka dni, a obecność Polaków na amerykańskich farmach zdążyła wzbudzić spore zainteresowanie wśród lokalnych mediów. Żaneta Karczmarczuk, rolniczka z Zamojszczyzny miała okazję opowiedzieć amerykańskiej telewizji o rolnictwie 

Karczamrczuk: Mam nadzieję dowiedzieć się, jak radzicie sobie z suszą

Żaneta Karczamrczuk trafiła na farmę Scott'a i Kacy Frazier, którzy zajmują się głównie uprawą bawełny, sorgo i kukurydzy. Mają także kilka krów. W tym roku w Teksasie panuje bardzo suchy sezon - na farmie Scotta nie wzeszło 200 ha bawełny a część kukurydzy tak bardzo wyschła na wiór, że nie nadaje się do zbioru. Temat suszy zainteresował lokalne media, które postanowiły przyjechać do gospodarstwa w celu zrobienia reportażu o podbramkowej sytuacji, która ich spotkała. Przy okazji porozmawiali z goszczącą u nich rolniczką z Polski - Żanetą Karczmarczuk.

Zapytana, czego chciałaby się nauczyć podczas pobytu na farmie w Teksasie odpowiedziała: - W Polsce w tym roku również mamy wyjątkowo suchy sezon. Widzę, że rośliny [w Teksasie] nie są w dobrej kondycji, więc mam nadzieję dowiedzieć się, jak radzicie sobie z suszą, a następnie wprowadzić niektóre rozwiązania do swojego gospodarstwa - powiedziała Żaneta Karczmarczuk w krótkiej wypowiedzi dla amerykańskiej telewizji.

Cała wypowiedź dostępna jest TUTAJ.

Zrzut ekranu 2022-06-27 o 00.29.48.png
Zrzut ekranu 2022-06-27 o 00.29.48.png