Nagrodę główną wygrało Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Baszewicach reprezentowane przez Piotra Radziun. Konkretnie samochód osobowy o napędzie elektrycznym marki Tesla Model 3, kolor: biały, o wartości 280 000,00 zł brutto.

Aby wziąć udział w loterii należało zakupić u przedstawiciela handlowego, w oddziale lub sklepie Procam Polska wskazane produkty lub pakiety produktowe firmy Bio-Gen.

- Nagroda jest przykładem dbałości o środowisko naturalne. Podobnie w rolnictwie preparaty serii Bio-Gen są przykładem możliwości stosowania rozwiązań biologicznych wspierających dobrą kondycję roślin uprawnych – stąd wziął się pomysł na właśnie proekologicznego trofeum – informuje firma.

Jak podają, produkty biorące udział w promocji to wyłącznie preparaty w 100 proc. biologiczne, które mają na celu wspierać nasze uprawy przed niepożądanym działaniem szkodników bądź wspomóc naturalne procesy zachodzące w przyrodzie. Jest to pewien sposób wsparcia rolnictwa konwencjonalnego o naturalne preparaty, w celu uzupełnienia tradycyjnej technologii uprawy roślin.

- Pierwszy raz organizowaliśmy tak dużą i tak naturalną dla naszego środowiska loterię. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zainteresowania wśród rolników i ogrodników. Świadomość dbania o środowisko oraz sięgania coraz to częściej po naturalne preparaty utwierdza nas w przekonaniu, że dobry rolnik to świadomy rolnik – poinformowały firmy.

Dlaczego Tesla? - Cała loteria obejmowała innowacyjne preparaty biologiczne, tak więc nagrody nie mogły być inne niż wyznaczające ekologiczne trendy. Każdy sposób na wsparcie naturalnego środowiska jest dobry, więc dlaczego nie podążać w tym kierunku? – podkreślali organizatorzy.

Nagrody pocieszenia stanowiły dwie hulajnogi elektryczne marki Xiaomi.