Oburzeni i zdesperowani rolnicy stanęli wczoraj pod pewnym gospodarstwem w Pałczynie w gminie Miłosław w Wielkopolsce – donosi wrzesnia.info.pl. Urządzili blokadę na wieść, że na tej posesji magazynowane są nawozy, które ukrył przed nimi nieuczciwy przedsiębiorca.

Ponad 30 rolników z powiatu wrześnieńskiego po żniwach zamówiło bowiem nawozy w pewnej firmie z gminy Miłosław. Jej właściciel pobrał od nich zaliczki, ale nawozów nie dostarczył i pieniędzy również nie zwrócił. Rolnicy stracili od kilkudziesięciu do nawet 300 tysięcy złotych na wspomniane zaliczki.

Jak relacjonuje wrzesnia.info.pl, rolnicy wezwali na miejsce policjantów, a ci ustalili, że faktycznie wspomniana firma wynajęła u gospodarzy posesji stodołę na magazyn. Ustalili także, że w stodole składowane są nawozy. Niestety, faktury dotyczące tych nawozów wystawione zostały już na zupełnie inną firmę z Wrześni. W efekcie tej interwencji policjanci kazali rolnikom opuścić posesję.

Przedsiębiorca, który nie wywiązał się z umów na dostawy nawozów znalazł się tymczasem w poważnych tarapatach finansowych. Od kilku dni oficjalnie jego firma jest w restrukturyzacji, na którą zgodził się sąd. Trwa postępowanie układowe, co dla poszkodowanych rolników oznacza tyle, że szybko pieniędzy nie odzyskają…