W latach 2006-2008 Halina Szymańska kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie. Następnie podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie, a po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość zasiadała w fotelu wiceprezesa ARiMR w latach 2016-2017 r., skąd przeszła do Kancelarii Prezydenta RP.

Objęła stanowisko w centrali ARiMR wtedy, jak prezesem został Daniel Obajtek, a została odsunięta od obowiązków, po tym jak – już podczas prezesury p.o. Dariusza Golca - skierowała do ministra rolnictwa pismo, w którym twierdziła, że agencja nie funkcjonuje prawidłowo, a przez opóźnienia w dopłatach dla rolników Polsce grozi 2,5 mld złotych kary.

ARiMR podaje taki oficjalny życiorys nowej prezes:

"Urodzona w 1959 roku w Żarach. Z wykształcenia lekarz weterynarii,  absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, lekarz higieny i epidemiologii. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Pracowała jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego.

W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Następnie podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie oraz w ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe.

Od 1998 r. związana z samorządami - aktualnie radna sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

Prezes Szymańska jest mężatką i matką trzech córek. Jej zainteresowania to medycyna naturalna, brydż, ogród, literatura społeczna i psychologiczna, malarstwo współczesne i haft gobelinowy."