Przez 85 lat historii "Farmera" zawsze staraliśmy się być blisko rolników i reagować na ich potrzeby. W tym czasie podejmowaliśmy wiele różnorodnych inicjatyw, które pomagały rolnikom w ich pracy na roli, ale też ułatwiały codzienne życie. Tematyka, którą podejmowaliśmy i podejmujemy, zawsze związana była z bieżącymi potrzebami rolników, ale też sprawami, które bezpośrednio nie wiążą się z uprawą roślin czy hodowlą zwierząt, ale wpływają na życie na wsi. Zawsze staliśmy na stanowisku, że rolnictwo wymaga od rolników ciągłego samoszkolenia i bycia na bieżąca z tym, co dzieje się w całej branży rolnej. Gdy w 2004 r. Polska weszła do Unii Europejskiej, w życiu rolników wiele się zmieniło, a tym samym również w pracy w redakcji. Od tej pory coraz większy wpływ na prowadzenie rolniczej działalności miały przepisy, których znajomość była wręcz konieczna dla dalszego rozwoju. Liczba ustaw, rozporządzeń z biegiem lat stawała się coraz większa, a rolnicy nie zawsze byli w stanie je właściwie interpretować.

"FARMER" W INTERNECIE

Obserwując deficyt prostych w przekazie informacji, a jednocześnie konieczność ich poznania przez rolników chcących pozyskać m.in. dotacje, jako jedni z pierwszych otworzyliśmy internetowy portal informacyjny dla rolników - farmer.pl. Początki funkcjonowania domeny sięgają 2006 r., ale to wiosną 2007 r. portal zaczął funkcjonować w pełnym zakresie jako źródło bieżących informacji. Początki nie były łatwe, ale dość szybko okazało się, że wielu rolników sprawnie zaczęło korzystać z wygodnego źródła informacji, które nad tradycyjną prasą miało zasadniczą przewagę - szybkość przekazu. Dziś możemy się pochwalić, że farmer.pl to jeden z najbardziej cenionych przez rolników portali o tematyce rolniczej. Wyróżniają nas kompleksowość i wysoki poziom merytoryczny przekazywanych informacji, które w większości są autorskimi materiałami przygotowanymi przez zespół redakcyjny "Farmera". Z pewnością portal farmer.pl możemy uznać za jedno z naszych największych osiągnięć, które choć wymaga od nas sporo pracy, jest też źródłem dużej satysfakcji. Popularność portalu stale rośnie, a najlepiej obrazują to liczby. W najbardziej aktywnych rolniczo miesiącach nasz portal odwiedziło miesięcznie nawet 430 tys. unikalnych użytkowników, którzy dokonywali aż blisko 3 mln odsłon miesięcznie. Do najbardziej popularnych działów niezmiennie należą finanse i przepisy, ale też agrotechnika i technika rolnicza. Z biegiem lat portal się zmieniał i będzie się zmieniał nadal, podążając za oczekiwaniami rolników i nowymi trendami w rolnictwie.

Jesteśmy obecni również na najważniejszych portalach społecznościowych: Facebooku, Google+, YouTubie, Instagramie, Twitterze oraz LinkedIN.

Na szczęście, wciąż mamy liczne grono wielbicieli tradycyjnej prasy rolniczej, która wcale nie odchodzi do lamusa. Przeciwnie, w ostatnich latach zauważaliśmy wzrost zainteresowania tą formą, co przełożyło się na rekordowe, sięgające nawet 300 stron wydania.

KONFERENCJE "FARMERA"

Od kilku lata z wieloma naszymi stałymi czytelnikami możemy się też regularnie spotykać na organizowanych przez "Farmera" konferencjach. Obecnie to już stały element naszej działalności, który jest dla nas szczególnie cenny i inspirujący. Zaczęło się dość skromnie, od kilku konferencji regionalnych. Dziś mamy przyjemność przygotowywać już szóstą edycję konferencji regionalnych pod hasłem "Przez innowacyjność do sukcesu", które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a także kolejne konferencje dla producentów mleka i bydła oraz trzody chlewnej. Jednak najbardziej dumni jesteśmy z naszej największej konferencji "Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym", organizowanej corocznie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Siłą naszych konferencji jest tematyka - zawsze poruszająca najważniejsze dla rolników zagadnienia. Podczas spotkania na Narodowym poruszamy sprawy ważne dla całego sektora rolnego, rozmawiamy z politykami, przedstawicielami związków branżowych i ekspertami. Nie zapominamy jednak o codzienności rolnika, czyli wykładach z dziedziny agrotechniki, techniki, zootechniki czy zarządzania finansami, prowadzonych przez najlepszych fachowców, autorytety w swych dziedzinach. Taką tematykę promujemy również podczas konferencji regionalnych, podczas których co roku spotykamy się z blisko 2 tys. rolników.

Okazją do spotkania z naszymi czytelnikami są również najważniejsze w Polsce targi i wystawy rolnicze, na których "Farmer" jest zawsze obecny.

Mamy nadzieję, że w przyszłości wciąż będziemy się mogli z Wami spotykać w równie przyjemnych okolicznościach.