Z alertu IMGW wynika, że w południowo-zachodniej części kraju prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h (lokalnie 90 km/h). Miejscami może padać grad.

Poza tym w nocy na zachodzie i południu kraju prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami spodziewane są burze oraz przelotny deszcz. Silniejsze burze spodziewane są właśnie na południowym zachodzie od południowej części Wielkopolski, przez Dolny Śląsk, po Opolszczyznę i na południowym zachodzie Górnego Śląska. Stąd ostrzeżenie przed burzami wydane przez Instytut.

- Również na Podkarpaciu możliwy jest przelotny deszcz, ale już bez burz. Przelotne opady deszczu ale raczej burz spodziewane są również na Pomorzu Zachodnim i w północnej części Wielkopolski. Na wybrzeżu lokalnie możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 metrów - powiedziała wcześniej PAP synoptyk IMGW-PIB, Małgorzata Tomczuk.

Pozostała cześć kraju będzie pogodna i ciepła - od 6-7 st. C na wchodzie, ok. 9-10 st. C w centrum kraju i 12-13 st. C na południowym zachodzie i południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie jeszcze okresami porywisty. W czasie wieczornych burz możliwe opady deszczu do 30-40 mm i porywy wiatru do 80 km/h.

Sprawdź najnowszą ofertę Giełdy Rolnej.