"Dziś po południu i wieczorem zachmurzenie będzie umiarkowane, ale okresami też duże z przelotnymi opadami deszczu" - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB. Jak dodała, najwięcej deszczu będzie na południowym pograniczu, a także na północnym wschodzie kraju.

Lokalnie mogą wystąpić również burze. "Będą to burze bez gwałtownych zjawisk" - wyjaśniła synoptyk. Podczas burz może spaść deszcz do 15 mm deszczu.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od 17 do 20 st. C. Chłodniej będzie w obszarach podgórskich i na północnym wschodzie, od 15 do 17 st. C. Wiatr będzie na ogół słaby. Tylko w czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy pogoda będzie bardzo podobna. "W nocy dalszy ciąg pogody z przelotnym deszczem" - mówiła synoptyk. Przelotne opady deszczu mogą się pojawić głównie na krańcach północnych i na południowym wschodzie kraju.

Zachmurzenie będzie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Gdzieniegdzie wystąpią również mgły ograniczające widzialność do 200 m. Mgły mogą utrzymać się także rano.

Temperatura minimalna w nocy będzie się wahać od 9 do 12 st. C., w kotlinach sudeckich około 7 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny, na południowym wschodzie nad ranem umiarkowany i porywisty, północno-wschodni.